Przygotowanie wyprawki dla niemowlaka jest bez wątpienia bardzo kosztowne, a im dziecko robi się starsze, tym większe stają się jego potrzeby… Jak zapewnić maluchowi akcesoria dziecięce najlepszej jakości a przy tym rozsądnie wydawać swe ciężko zarobione pieniądze? Jednym ze sprawdzonych sposobów na zminimalizowanie wydatków na wyprawkę dla dziecka jest zakup uniwersalnego wózka wielofunkcyjnego 2w1, 3w1, a nawet 4w1. Czy inwestycja w taki na pierwszy rzut oka skomplikowany pojazd do przewożenia dzieci jest naprawdę opłacalna i godna polecenia? Poniżej prezentujemy najważniejsze cechy i różnice, jakie wyróżniają różne rodzaje wózków dziecięcych wielofunkcyjnych.

Wózki dziecięce 2w1 - dwa praktyczne elementy złączone jednym stabilnym stelażem

Jeśli chcecie kupić uniwersalny wózek dziecięcy, który będzie służył zarówno do przewożenia kilkudniowego noworodka, jak i ruchliwego juniora, powinniście zastanowić się nad wyborem popularnej wersji wózków wielofunkcyjnych 2w1, czyli takich składających się z gondoli i spacerówki, które mocuje się na jednym stelażu. Zestaw wielofunkcyjny typu 2w1 polecamy zwłaszcza rodzicom, którzy nie chcą inwestować w bardziej złożone wózki dziecięce i nie planują zbyt częstych podróży z dzieckiem przewożonym w samochodzie.

Wózki dziecięce 3w1 - wersja 2w1 poszerzona o fotelik samochodowy

Druga, również bardzo popularna zwłaszcza wśród osób zmotoryzowanych wersja wózków wielofunkcyjnych to zestaw typu 3w1, czyli gondola i spacerówka montowane na jednym stelażu oraz pasujący do nich fotelik samochodowy. Aby korzystanie z nowoczesnego zestawu wózka wielofunkcyjnego 3w1 było dla was jak najbardziej wygodne i ułatwiało optymalną opiekę nad dzieckiem, producenci wyposażają takie wózki w wiele przydatnych akcesoriów np. folię przeciwdeszczową, torbę do wózka, kosz na zakupy, pałąk do wózka, uchwyt na kubek, pokrowiec na nóżki. Zarówno wózki wielofunkcyjne 3w1, jak i 4w1 wyróżniają się dołączonym do zestawu fotelikiem samochodowym, który można łatwo zamontować za pomocą specjalnych adapterów albo pasów bezpieczeństwa czy też bazy ISOFIX wpinanej bezpośrednio w nadwozie samochodu.

Wózki dziecięce 4w1 - co różni wersję deluxe od innych wielofunkcyjnych modeli?

Warto wiedzieć, że na współczesnym rynku artykułów dziecięcych dostępne są również bardzo rozbudowane zestawy wózków wielofunkcyjnych występujące oddzielnie pod kategorią ,,wózki dziecięce 4w1" albo jako rozszerzona wersja ,,wózków wielofunkcyjnych 3w1" (np. wybierając u nas model wózka LARET IMPERIAL Tako w 3 kolorach, macie do wyboru zestaw 3w1 lub 4w1). Naszym zdaniem wózki wielofunkcyjne 4w1 to idealne rozwiązanie dla rodziców ceniących sobie nie tylko uniwersalne i nowoczesne rozwiązania, ale też mających zamiłowanie do produktów dziecięcych klasy premium. W skład omawianego tutaj zestawu wózka wielofunkcyjnego 4w1 oprócz gondoli i spacerówki mocowanych na jednym stelażu oraz akcesoriów dodatkowych znajduje się również pasujący do nich fotelik samochodowy, oraz specjalna, kompatybilna baza pod taki fotelik. Wózki wielofunkcyjne, zwłaszcza te 4w1 są oczywiście droższe od pojedynczego wózka głębokiego, czy zwykłej spacerówki, ale starczają dziecku na cały okres przygody z podróżowaniem w wózku i zaspokajają wiele potrzeb nowoczesnej, prowadzącej aktywny tryb życia rodziny.

Czy warto zdecydować się na zakup wózka wielofunkcyjnego dla swojej pociechy? A jeśli tak, to który rodzaj wybrać: 2w1, 3w1, czy może 4w1?

Odpowiedzi na te pytania wcale nie są łatwe, wiele zależy od waszych potrzeb i oczekiwań, jak również aktualnych możliwości finansowych. Bez wątpienia posiadanie wózka wielofunkcyjnego jest ekonomiczne, gwarantuje dziecku komfort oraz bezpieczeństwo na każdym etapie ,,wózkowania", a co więcej zajmuje mniej miejsca w domu (zmienia się tylko ,,góra” wózka, rama wciąż pozostaje ta sama). Jeśli przekonały was powyższe argumenty, serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą sklepu ,,Dziecięcy Świat”, gdzie oferujemy wiele funkcjonalnych i atrakcyjnych wizualnie zestawów wózków wielofunkcyjnych 2w1, 3w1 i 4w1 renomowanych firm np. Junama, Tako, Britax Romer, Paradise Baby, Kunert, Euro-Cart, easyGO. Aby spełnić zróżnicowane oczekiwania naszych klientów, oferujemy również bogaty zestaw akcesoriów do wózków dziecięcych takich jak: bazy ISOFIX do fotelików dziecięcych, adaptery do fotelików dziecięcych, czy też inne akcesoria np. mufki, śpiworki do wózków.

Warto zobaczyć: