Wózek bliźniaczy dla rodzeństwa rok po roku.

2022-03-23 14:49:00
Wózek bliźniaczy dla rodzeństwa rok po roku.

Wychowywanie bliźniaków to podwójna radość, ale też dodatkowa porcja rodzicielskich wyzwań i codziennych obowiązków. A co zrobić sytuacji, gdy wasze pociechy przychodzą na świat rok po roku? Wtedy każdy spacer z dziećmi może stać się trudną do rozwiązania łamigłówką - jak zaopiekować się nimi, zwłaszcza wtedy, gdy tylko jedno z rodziców ma takową możliwość? Otóż mając na wychowaniu rodzeństwo z tak małą różnicą wieku, wcale nie musicie kupować dla niego dwóch osobnych wózków albo też zawracać sobie głowy wyborem mało wygodnej dostawki dla starszego malucha. Zachęcamy was do zakupu starannie wybranego wózka bliźniaczego, który sprosta potrzebom również rodzeństwa rok po roku.

Wózek bliźniaczy a wózek rok po roku - czy są tu jakieś różnice?

Czy wózka bliźniaczego można używać dla rodzeństwa rok po roku? Na jaki wózek się zdecydować, gdy korzystamy z gondoli lub spacerówki, a tu już druga wasza pociecha jest w drodze? Warto wiedzieć, że każdy wózek dla rodzeństwa rok po roku jest wózkiem bliźniaczym, czyli podwójnym, ale nie każdy wózek bliźniaczy będzie odpowiedni dla dzieci, które różni tylko 12 miesięcy życia. Jeśli macie zamiar kupić jeden uniwersalny wózek bliźniaczy z funkcją – dla dzieci rok po roku, to wybierzcie taki modułowy, w którym bez problemu da się jedną część przekształcić w wersję spacerową.

Najlepsze wózki bliźniacze dla rodzeństwa rok po roku

Dla rodzeństwa, które różni zaledwie jeden rok lub maksymalnie dwa lata życia najczęściej polecane są wózki typu ,,dziecko jedno za drugim”, które już z racji swojej konstrukcji przeznaczone są do używania jednocześnie jednej gondoli i jednej spacerówki. Wózek bliźniaczy dla rodzeństwa rok po roku lub odrobinę starszych typu ,,jedno za drugim” to dobre rozwiązanie dla was, jeśli chcecie, by maluchy sobie wzajemnie nie przeszkadzały podczas spaceru i potrzebujecie pojazdu, który jest węższy, więc bez trudu zmieści się w każdych drzwiach, czy będzie wygodny do pchania na typowych miejskich ulicach. Ale w przypadku rodzeństwa rok po roku niekiedy sprawdzają się również szersze wózki bliźniacze typu ,,dzieci obok siebie”. Rodzice, którzy zdecydowali się na zakup takiego właśnie modelu, często chwalą sobie wygodny dostęp do obojga dzieci, jak również łatwe manewrowanie wózkiem dzięki typowej, niewydłużonej jak w przypadku wózków ,,dziecko jedno za drugim” konstrukcji.

Jak wybrać praktyczny i bezpieczny wózek dla dzieci rok po roku?

Jeśli macie zamiar kupić wózek bliźniaczy dla rodzeństwa rok po roku, dokładnie przejrzycie parametry interesujących was modeli nie tylko pod kątem ułożenia dwóch siedzisk, ale też ich dokładnych wymiarów oraz wagi. Poza tym wózki bliźniacze z prawdziwego zdarzenia to takie wyróżniające się stabilną konstrukcją, solidnymi kołami i wygodą zarówno prowadzenia, jak i również składania. Oczywiście na rynku artykułów dziecięcych znajdziecie obecnie coraz więcej modeli wózków, które sprostają potrzebom rodzeństwa rok po roku, ale warto wybrać te pochodzące od renomowanych producentów lub też szczególnie polecane przez innych doświadczonych rodziców. Jeśli interesują was wózki bliźniacze typu ,,dzieci obok siebie”, to polecamy waszej uwadze np. nowoczesny wózek spacerowy DOMINO easyGO z systemem składania jedną ręką oraz oparciami i podnóżkami regulowanymi niezależnie od siebie w obu siedziskach. W przypadku posiadania dzieci o większej niż jeden rok różnicy wieku doskonale sprawdzi się z kolei spacerówka B-AGILE DOUBLE Britax Romer z opcją zamontowania gondoli miękkiej i zastosowaniem od urodzenia aż do 4 roku życia. Co z wózkami bliźniaczymi dla rodzeństwa rok po roku, które zaopatrzono w wygodną funkcję gondoli oraz wózka spacerowego? Tutaj polecamy waszej uwadze starannie zaprojektowane oraz zachwycające modnym designem wózki dziecięce Junama 2w1, 3w1, 4w1 DUO SLIM – jak choćby wózek bliźniaczy FLUO Line DUO dostępny w 5 kolorach lub też nad wyraz praktyczny i elegancki wózek bliźniaczy Diamond Indywidual 2w1, 3w1, 4w1 DUO Slim Junama w 6 kolorach.

Jeśli macie to szczęście być rodzicami lub opiekunami rodzeństwa rok po roku lub tylko z nieco większą różnicą wieku (do 2,5 lat), warto zakupić podwójny wózek dziecięcy. Zanim wybierzecie dwa niepraktyczne wózki albo przypinaną do wózka głębokiego podstawkę dla waszego starszaka, zachęcamy do dokładnego zapoznania się z oferowanymi przez nas modelami wózków dziecięcych dla rodzeństwa rok po roku. Tego rodzaju pojazdy znacznie ułatwią wam opiekę nad dziećmi i pozwolą na nawiązanie bliskiej relacji zarówno samym maluchom ze sobą, jak i z wami jako ich rodzicami.

Warto zobaczyć:

 

Autor:Grzegorz Kaczorowski