Wózki dla bliźniaków nie są obecnie produktem unikatowym, jak było jeszcze kilka lat temu, ale wciąż można uznać je za pojazdy nie tylko o charakterystycznym przeznaczeniu, ale też dość specyficznej konstrukcji. O czym należy wiedzieć, nim podejmiemy decyzję o zakupie wózka przeznaczonego wyłącznie dla bliźniąt? Na jaki rodzaj wózka bliźniaczego warto się zdecydować? Skorzystajcie, prosimy, z naszych poniższych wskazówek.

Dwa popularne typy wózków bliźniaczych

Jeśli macie w planach zakup wózka bliźniaczego, powinniście wiedzieć, jakie ich rodzaje są obecnie oferowane przez sklepy z artykułami dziecięcymi. Przeglądając poszczególne modele wózków przeznaczonych dla bliźniaczego rodzeństwa, warto brać pod uwagę ich nietypową konstrukcję, ale też starać się wybrać taki wózek, który najlepiej będzie odpowiadał potrzebom i stylowi życia waszej rodziny. Do najpopularniejszych wózków bliźniaczych należą te, gdzie dzieci mogą siedzieć jedno obok drugiego. Druga, nieco mniej znana, ale coraz chętniej wybierana wersja wózka dla bliźniąt to taka, gdzie maluchy siedzą jedno za drugim.

Który rodzaj wózka dziecięcego dla bliźniąt jest wygodniejszy i bezpieczniejszy w użytkowaniu?

  • ,,Jeden obok drugiego” - wózki bliźniacze w wersji ,,jeden obok drugiego” pozwalają na łatwy i co najważniejsze jednakowy dostęp do każdego z dzieci. Bliźnięta podróżujące w tego typu wózkach mają ze sobą stały, bardzo bliski kontakt. Rodzice, którzy zdecydowali się na zakup wózka bliźniaczego ,,jeden obok drugiego” wskazują na wygodne prowadzenie takiego pojazdu, choć przyznają, że czasem mogą pojawić się trudności z wjazdem i wyjazdem przez niektóre bramy, czy drzwi. Wózki z siedziskami jedno obok drugiego są z natury dość szerokie, dlatego mogą zajmować sporo miejsca, więc trudno przechowywać je w niewielkim metrażowo mieszkaniu albo podróżować z nimi w komunikacji miejskiej. W kategorii wózków bliźniaczych typu ,jeden obok drugiego” szczególnie godne polecenia są stylowe i nowoczesne modele 2w1, 3w1, 4w1 DUO JUNAMA lub 2w1, 3w1, 4w1 Glow DUO JUNAMA z przepięknym pastelowo-metalicznym połyskiem
  • ,,Jeden za drugim” - jeśli natomiast szukacie wózka bliźniaczego, który bez trudu pozwoli zmieścić się nawet w bardzo wąskich przejściach i będzie łatwy do złożenia, powinniście zastanowić się nad zakupem wózka typu ,,jeden za drugim”. Warto zauważyć, że dzieci w tego rodzaju wózkach nie przeszkadzają sobie, co ma istotne znaczenie, gdy jeden maluch chce się np. zdrzemnąć, a drugi dalej aktywnie korzystać z uroków spaceru. Oczywiście także wózek bliźniaczy ,,jeden za drugim” nie będzie rozwiązaniem idealnym dla każdego. Tego rodzaju wózki nieco gorzej się prowadzi, skręcanie, zawracanie i manewrowanie nimi bywa niekiedy dość skomplikowane. Jeśli przypadły wam do gustu wózki bliźniacze typu ,,jeden za drugim”, koniecznie zapoznajcie się z parametrami tak popularnych modeli, jak np. Termo 2w1, 3w1, 4w1 DUO SLIM JUNAMA, albo też eleganckich Diamond Sline 2w1, 3w1, 4w1 DUO SLIM JUNAMA.

Wózki bliźniacze spacerowe.

Jako rodzice bądź opiekunowie bliźniaczego rodzeństwa, powinniście wiedzieć, że w ofercie sklepów z artykułami dziecięcymi można obecnie znaleźć starannie zaprojektowane i bardzo praktyczne wózki bliźniacze typowo spacerowe. Jeśli szukacie spacerówki z siedziskiem jedno obok drugiego, warto zainteresować się np. wózkiem bliźniaczym DOMINO easyGO z kołami żelowymi, bądź też spacerówką dla bliźniąt B-AGILE DOUBLE Britax Romer ze skrętnymi kołami przednimi i opcją blokady do jazdy na wprost. Z kolei dla rodziców, którzy preferują wózki z opcją ,,jeden siedzi za drugim”, polecamy modele spacerowe dla bliźniąt jak np. FUSION marki easyGO, czyli nowoczesny i praktyczny wózek typu tandem.

Posiadanie bliźniąt to z pewnością podwójne wyzwanie dla całej rodziny, na szczęście w szerokim asortymencie sklepów z artykułami dziecięcymi, można dziś znaleźć akcesoria znacznie ułatwiające opiekę nad rodzeństwem w tym samym lub bardzo zbliżonym wieku. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu ,,Dziecięcy Świat”, gdzie dostępne są wyselekcjonowane produkty renomowanych firm jak choćby wózki bliźniacze.

Warto zobaczyć: