W niektórych przypadkach u najmłodszych dzieci zjawisko ulewania pojawia się zbyt często. Towarzyszy temu brak apetytu i znikomy przyrost masy ciała. Jest to zazwyczaj następstwem choroby refluksowej przełyku. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź sposoby, dzięki którym będziesz mógł przynieść swojemu dziecku ulgę.

Leki na refluks dla dzieci - dlaczego warto stosować? 

Refluks może występować u każdego, niezależnie od wieku. Polega on na przemieszczeniu się treści żołądkowej do przełyku. W przypadku gdy wydostają się one przez usta, mówimy o tak zwanym “ulewaniu”. Jest to zjawisko stosunkowo często występujące u niemowląt.

O ile refluks sam w sobie nie jest szkodliwy i ustępuje samoczynnie po ukończeniu pierwszego roku życia, to choroba refluksowa jest znacznie bardziej uciążliwa. Występuje ona wtedy, gdy zjawisko refluksu pojawia się w nadmiernej ilości i staje się dla malucha bardzo dokuczliwe. W takim przypadku warto sięgnąć po leki na refluks dla dzieci.

Do czego może doprowadzić tego rodzaju dolegliwość? Przede wszystkim kwaśna treść żołądkowa cofająca się zbyt często do przełyku może doprowadzić do powstania stanu zapalnego, a także innych schorzeń takich jak niedokrwistość, astma, bezdech i nie tylko. W przypadku niemowląt może się to objawiać bólem, nasilonym płaczem oraz odmową jedzenia. 

Starsze dzieci w przypadku występowania choroby refluksowej będą narzekać na bóle odczuwalne w okolicy mostka oraz uporczywą zgagę. Z racji na to, że trudno odróżnić fizjologiczny refluks od choroby refluksowej, zanim sięgniesz po leki na refluks dla dzieci, warto zasięgnąć opinii specjalisty i umówić się na wizytę lekarską. W ten sposób będziesz mieć pewność, że podanie ich Twojemu maluchowi jest w pełni uzasadnione. 

Skuteczny lek na refluks dla dzieci - właściwości

Leki pomagające zwalczyć przypadłości związane z refluksem działają na bardzo prostej zasadzie. Zawarte w nich środki, takie jak między innymi składniki polisacharydowe, mają za zadanie utworzenie w żołądku lepkiej bariery. 

Lek na refluks dla dzieci po utworzeniu takiej warstwy ochronnej uniemożliwia przechodzenie soków żołądkowych i treści pokarmowych z powrotem do przełyku. Dzięki temu objawy refluksu takie jak ulewanie, zgaga, nadkwasota, kaszel refluksowy są znacząco ograniczone lub całkowicie ustępują. 

Leki na refluks dla dzieci występują w różnych formach. Najczęściej stosowane są jako syrop stanowiący suplement diety. Jego dawkowanie jest uzależnione nie tylko od wieku malucha, ale także od masy jego ciała. Z tego powodu przed podaniem takiego środka należy skonsultować się ze specjalistą albo dokładnie zapoznać z ulotką dołączoną do pakowania. 

Preparaty przeznaczone dla dzieci mają dodatkowe właściwości smakowe i zapachowe, które sprawiają, że zażywanie leku jest przyjemne. Dzięki temu nie musisz martwić się o to, że Twój maluch nie będzie chciał spożyć pokarmu, do którego został dodany środek. 

Gdzie kupić wysokiej jakości suplementy dla dzieci?

Jeżeli chcesz kupić leki na refluks dla dzieci, koniecznie skorzystaj z oferty renomowanych aptek. Dzięki temu nie tylko będziesz mieć duży wybór różnego rodzaju produktów, ale także pewność, że są one w pełni atestowane i bezpieczne.

Zachęcamy do zapoznania się z asortymentem dostępnym na stronie internetowej ABCapteka. Znajdziesz tam wiele specjalistycznych preparatów, które idealnie sprawdzą się jako lek na refluks dla dzieci. Z pewnością uda Ci się dobrać taki, który nie tylko dobrze poradzi sobie ze zneutralizowaniem objawów choroby, ale także będzie smakować Twojej pociesze. 

Nie jesteś pewien, który ze środków sprawdzi się najlepiej? Skontaktuj się z tamtejszymi doradcami. Eksperci z ABCapteka chętnie pomogą Ci wybrać leki na refluks dla dzieci, z które na pewno spełnią wszystkie Twoje oczekiwania. 

Tworząc ten artykuł inspirowaliśmy się materiałami dostępnymi na stronie  suplementy dla dzieci - apteka ABC apteka.pl.