• Kategorie
  • Szukaj
  • Rożki niemowlęce

Rożek niemowlęcy

Starannie wykonane i bezpieczne rożki dla niemowląt to nieodłączny element wyprawki dla nowego członka rodziny. Obok nich znajdzie się z pewnością jeszcze wiele innych produktów i akcesoriów niezbędnych w opiece nad noworodkiem. Dla nieco starszego niemowlaka przydatne mogą się okazać także śpiworki do spania dla niemowląt, w utuleniu maleństwa pomocne będą także chusty dla niemowląt.

Postaw na jakość i bezpieczeństwo - najlepsze rożki dla niemowląt

Najmłodsze dzieci, tuż po narodzinach potrzebują odpowiedniego otulenia. Nie jest to jedynie kwestia utrzymania odpowiedniej ciepłoty ciała, które nie ma jeszcze odpowiednio wypracowanych mechanizmów termoregulacji. To także konieczność stworzenia warunków komfortowych i korzystnych dla zdrowia dziecka. Ciepłe i estetyczne rożki dla niemowląt od lat idealnie sprawdzają się w tej roli. Współczesne projekty, delikatne materiały bawełniane czy minky o modnych wzorach, gustowne dodatki - to wszystko sprawia, że rożki dla niemowląt są nie tylko funkcjonalne, ale również piękne. Odszyte z należytą starannością materiały posiadają odpowiednie atesty i certyfikaty dopuszczające do użytkowania dla niemowląt i małych dzieci. Zapięcie na delikatny rzep albo wiązanie na gustowną kokardę pozwala na zabezpieczenie rożka przed rozwinięciem. Kiedy rożki dla niemowląt przestają być potrzebne, bo dziecko rozwija swoje umiejętności psychomotoryczne, warto zakupić odpowiednie śpiworki do spania dla niemowląt.

Jak wybrać śpiworki do spania dla niemowląt?

Kiedy wybiera się śpiworki do spania dla niemowląt, należy zwrócić uwagę na kilka ich cech. Przede wszystkim ważny jest rozmiar śpiworka. Nie może być zbyt duży, by dziecko się z niego nie wysunęło lub, co gorsza, całkowicie zakryło się materiałem. Śpiworki do spania dla niemowląt w odróżnieniu od produktów takich jak otulacze czy rożki dla niemowląt raczej nie powinny być zbyt ciasne. Powinny umożliwiać swobodne ruchy nóżek. Śpiworki z oferty naszego sklepu są odpowiednio ocieplone, by nawet największe zmarzluchy w cieple przespały noc. Delikatna lamówka przy szyjce i otworach na rączki zapewnia dziecku komfort użytkowania. Wygodne zapinanie pozwala natomiast rodzicowi na szybkie zakładanie i ewentualną zmianę pieluszki. Stonowane, estetyczne wzory, jakie mają proponowane śpiworki do spania dla niemowląt, sprawdzą się w każdej aranżacji kącika dziecięcego.

Wykorzystanie chusty dla niemowląt

W okresie niemowlęcym, jak i nieco później bardzo przydatnym akcesorium są również chusty dla niemowląt. Prawidłowo założone lub zawiązane umożliwiają noszenie maluchów w ergonomicznej pozycji. Chusty dla niemowląt elastyczne, tkane czy kółkowe sprawdzają się zawsze wtedy, gdy rodzicom potrzebne są wolne ręce. To także pewny sposób na utulenie malucha mającego kolki czy w trakcie ząbkowania. Dla niespokojnych dzieci mogą być również idealnym sposobem na usypianie w początkowej fazie życia. Co więcej, chusty dla niemowląt wykorzystywane są często nawet w przypadku wcześniaków do tak zwanego kangurowania, jednak wymaga to oczywiście konsultacji lekarskiej.