Jaki fotelik samochodowy 15-36 kg?

2022-11-23 20:12:00
Jaki fotelik samochodowy 15-36 kg?

Zanim się obejrzycie wasze dziecko wejdzie w wiek przedszkolny i jego waga przekroczy 15 kg. To będzie najwyższa pora na zmianę fotelika samochodowego z ostatniego przedziału (15-36 kg), który powinien wam służyć do końca przygody z podróżowaniem w takim specjalnym siedzisku. Czym się kierować podczas zakupu fotelika samochodowego 15-36 kg? Co sprawia, że foteliki samochodowe np. Britax-Romer, czy easyGO dla starszych dzieci są naprawdę bezpieczne? Jakie cechy mają najlepsze modele fotelików z kategorii 15-36 kg? Poniżej wymieniamy najistotniejsze informacje, z którymi warto zapoznać się podczas zakupu i użytkowania fotelika samochodowego 15-36 kg.

Foteliki samochodowe 15-36 kg - podstawowe cechy

Fotelik do samochodu z kategorii 15-36 kg i grupy II/III to taki, który montuje się przodem do kierunku jazdy, co w przypadku przewożenia maluchów od około 4 lat jest bezpieczne i komfortowe. Foteliki samochodowe 15-36 kg (od 4 do 12 roku życia dziecka) w zależności od modelu mogą być montowane na pasach bezpieczeństwa z wyposażenia samochodu lub za pomocą systemu ISOFIX. Ten drugi typ montażu (bezpośrednio do ramy samochodu) jest stabilniejszy i uważany za szczególnie bezpieczne rozwiązanie w przypadku przewożenia starszych dzieci. Na rynku, dostępnych jest obecnie wiele atrakcyjnych modeli fotelików samochodowych 15-36 kg, z czego większość charakteryzuje się wydłużonym siedziskiem i systemem ochrony bocznej (do amortyzacji w razie zderzenia bocznego w podróży).

Bezpieczny fotelik samochodowy 15-36 kg - czyli jaki?

Jeśli chcecie mieć pewność, że fotelik samochodowy 15-36 kg jest naprawdę bezpieczny dla waszej pociechy, wybierzcie model z wysoką oceną w testach zderzeniowych (niemieckie ADAC, austriackie ÖAEMTC), z homologacją ECE R44/04, oraz zgodne z normą I-Size. Rekomendowanym rozwiązaniem w fotelikach samochodowych 15-36 kg jest 6-stopniowa regulacja nachylenia oparcia oraz wysokości zagłówka. Aby fotelik do samochodu z ostatniej kategorii wagowej należycie spełniał swoje funkcje ochronne i był dla dziecka wygodny w podróży, nie można zapomnieć o starannym montażu siedziska i użytkowaniu jego zgodnie z zaleceniami od producenta. Montując fotelik 15-36 kg w samochodzie, upewnijcie się, czy pasy są poprowadzone przez prowadnice w foteliku i nie zsuwają się z ramion dziecka. Poprawnie zamontowany fotelik 15-36 kg np. Britax-Romer przylega do siedzenia i nie koliduje z zagłówkiem kanapy samochodowej.

Najlepsze modele fotelików samochodowych 15-36 kg

Nowoczesne foteliki samochodowe 15-36 kg stanowią udane połączenie najwyższej jakości wykonania, z dodatkowym wyposażeniem, które zapewnia dziecku w podróży nie tylko bezpieczeństwo, ale i komfort jazdy. Godną uwagi cechą najlepszych fotelików 15-36 kg jest ochrona boczna, dzięki czemu możecie być pewni większego bezpieczeństwa. Rekomendowane foteliki samochodowe 15-36 kg to również takie jak np. foteliki samochodowe Romer zwracające uwagę swoim wysokim oparciem - ich odpowiednio wyprofilowany kształt doskonale chroni korpus dziecka. Na dłuższe wyprawy samochodem przydaje się dostępna w niektórych modelach fotelików opcja zmiany pozycji siedziska na pozycję do spania (mają one specjalnie zaprojektowane oparcie, którego kształt można modyfikować). Co jeszcze wyróżnia najlepsze modele fotelików samochodowych z kategorii 15-36 kg? Kupując taki model jak fotelik samochodowy Romer, powinniście zwrócić też uwagę na te mające tapicerkę z oddychającej tkaniny. Tego rodzaju foteliki samochodowe są przewiewne dla dziecka, a przy tym łatwe do utrzymania w czystości i przystosowane do prania w 30 stopniach. W ofercie sklepów z artykułami dziecięcymi znajdziecie szeroką ofertę fotelików samochodowych 15-36 kg, niektóre z nich np. fotelik wyposażone są również w dodatkowe elementy np. praktyczny uchwyt na kubek – np. fotelik samochodowy Romer Adventure Plus 15-36 kg. Podczas zakupu fotelika samochodowego 15-36 kg warto zwracać uwagę nie tylko na jego cechy, wyposażenie i miejsce w rankingach, ale również producenta wyżej wymienionego artykułu. Gwarancją bezpieczeństwa i wysokiej jakości są foteliki samochodowe 15-36 kg od takich renomowanych firm jak np. Britax-Romer, Coto Baby, Colibro, 4baby, easyGO, Kinderkraft.

Jaki fotelik samochodowy 15-36 kg wybrać? Odpowiedź na to pytanie powinna uwzględniać zarówno cechy produktu, jak i wagę oraz wzrost waszej pociechy, nie bez znaczenia jest też sam producent fotelika samochodowego oraz jego pozycja w rankingach branżowych. W ofercie dobrych sklepów z artykułami dziecięcymi na szczęście znajdziecie Britax-Romer
i wiele innych nowocześnie wyposażonych, bezpiecznych i ergonomicznych fotelików samochodów 15-36 kg. Wybierając je, miejcie na uwagę przede wszystkim zdrowie
i bezpieczeństwo waszych dzieci.

Warto zobaczyć:

 

Autor:Grzegorz Kaczorowski