Jeśli wasze dziecko jest w wieku około 3 lat, pewnie rozglądacie się za kolejnym fotelikiem samochodowym dla niego. Przeglądając bogatą ofertę sklepów z akcesoriami dziecięcymi, warto rozważyć zakup praktycznych fotelików samochodowych z kategorii 15-36 kg, które z powodzeniem służą małym pasażerom od 3 do 12 roku życia. Skoro już podejmiecie decyzję o wyborze właśnie fotelika od 15 do 36 kg, zachęcamy do zainteresowania się modelami tego typu od renomowanej niemieckiej firmy Britax Romer. Dlaczego foteliki samochodowe 15-36 kg Britax Romer są godne polecenia i chętnie wybierane przez tak wielu rodziców? Postaramy się wyjaśnić to w niniejszym tekście.

Foteliki samochodowe Britax Romer w testach bezpieczeństwa

Zdaniem wielu osób niemiecka firma Britax Romer to obecnie przodujący producent artykułów dziecięcych, zaś ich foteliki samochodowe uważane są za jedne z najbardziej bezpiecznych i niezawodnych w rankingach internetowych. Jeśli macie w planach zakup fotelika samochodowego 15-36 kg, polecamy waszej uwadze zwłaszcza solidne i nowocześnie wykonane modele z firmy Britax Romer - takie jak np. KIDFIX2 S Britax Romer, KIDFIX SL Britax Romer, KIDFIX M-SIZE Britax Romer, bądź też KIDFIX III M Britax Romer. Warto mieć świadomość, że zanim każdy z fotelików Britax Romer trafi do sprzedaży, poddawany jest rygorystycznym sprawdzianom pod kątem zderzeń czołowych, bocznych i tylnych oraz testom dachowania. Zachęcamy was do bliższego zapoznania się z parametrami dotyczącymi bezpieczeństwa fotelików samochodowych 15-36 kg Britax Romer. Modele takie jak choćby KIDFIX2 S w 8 kolorach, KIDFIX M i-Size Britax Romer w 4 kolorach, KIDFIX III M Britax Romer w 9 kolorach zostały zaopatrzone w innowacyjną technologię SICT (gwarantującą ochronę podczas zderzeń bocznych). Ciekawym rozwiązaniem zastosowanym w modelach KIDFIX2 R Britax Romer, KIDFIX2 S Britax Romer, KIDFIX M i-Size Britax Romer, KIDFIX III M Britax Romer jest również chroniący okolice brzucha dziecka system SecureGuard. Wymieniając cechy mające wpływ na bezpieczeństwo użytkowania fotelików samochodowych 15-36 Britax Romer, warto mieć na względzie ich starannie wyprofilowane kształty (model AVENTURE 15-36 Britax Romer w 2 kolorach oraz Discovery SL Britax Romer w 2 kolorach perfekcyjnie chronią korpus dziecka), czy też oparcie w kształcie litery V z łatwą regulacją (obecne w modelach KIDFIX2 S Britax Romer, KIDFIX R Britax Romer, KIDFIX M i-Size Brtitax Romer, KIDFIX III M Britax Romer, KID II Britax Romer).

Cechy najlepszych fotelików 15-36 kg Britax Romer

Zdaniem ekspertów w rankingu najlepszych fotelików 2022 roku prym wiodą KIDFIX III M Britax Romer z technologią SICT oraz KIDFIX M i-Size Britax Romer zgodny z najnowszą normą homologacji. Do szczególnie istotnych atutów tych modeli zalicza się takie cechy jak np. szerokie siedzisko zapewniające dziecku wygodę, ergonomiczny zagłówek, dodatkowe zabezpieczenie SecureGuard, wyjmowane oparcie (dla dzieci, które mają już ponad 135 cm wzrostu).

Foteliki Britax Romer jako artykuły klasy premium

Jeśli zależy wam na zakupie fotelika samochodowego, który starczy dziecku na dłuższy okres czasu i niezmiennie będzie gwarantował mu wygodę oraz bezpieczeństwo, poważnie zastanówcie się nad wyborem modelu z kategorii Britax Romer 15-36 kg. Prezentowane wyżej modele fotelików samochodowych mają również inne, jakże przydatne w użytkowaniu cechy np. łatwe w regulacji zagłówki, zapięcie przy użyciu bazy Isofix czy tapicerkę z opcją demontażu oraz wygodnego utrzymania w czystości.

Warto zobaczyć: