Planując zakup fotelika samochodowego należy brać pod uwagę nie tylko wiek, ale również - a może przede wszystkim wzrost i wagę dziecka. Jeśli zależy wam na posiadaniu bezpiecznego, stabilnego i ekonomicznego fotelika, który posłuży maluchowi od 9 miesiąca do około 4 roku życia, warto zainteresować się sprawdzonymi produktami renomowanej firmy Britax Romer. Zdajemy sobie sprawę, że bogactwo ofert dotyczących fotelików samochodowych dla dzieci, jakie są dostępne obecnie na rynku może przyprawiać o zawrót głowy. Dlatego, aby ułatwić wam podjęcie właściwej decyzji w kwestii zakupu modelu odpowiedniego dla waszego dziecka, prezentujemy wybrane cechy najchętniej kupowanych fotelików samochodowych Britax Romer.

Fotelik samochodowy Britax Romer DUALFIX2 R 360 - idealny już od urodzenia dziecka

Jeśli macie zamiar zaopatrzyć się w nowocześnie zaprojektowany i ekonomiczny model fotelika samochodowego, który starczy waszemu dziecku na pierwsze kluczowe 4 lata życia, zachęcamy do zainteresowania się np. modelem DUALFIX2 R 360 Britax Romer z kategorii wagowej 0-18 kg. Prezentowany model posiada praktyczne 2 typy montażu – tyłem lub przodem do kierunku jazdy, dlatego idealnie zapewni bezpieczeństwo podczas podróży zarówno noworodkowi, niemowlęciu, jak i niemal 4-letniemu przedszkolakowi. Fotelik samochodowy Britax Romer DUALFIX2 R 360 to przykład siedziska z opatentowanym systemem ochrony PIVOT LINK, jak również dodatkową stabilizacją z regulacją wysokości. Jeśli zdecydujecie się na ten właśnie fotelik, z pewnością będziecie pod wrażeniem jego obrotowego systemu ustawienia i potwierdzicie, że uzasadnioną decyzją było przyznanie mu zwycięstwa w teście fotelików samochodowych Stiftung Warentest (05/2020).

Fotelik samochodowy MAX-WAY Britax Romer - montowany tyłem do kierunku jazdy

Rodzice poszukujący idealnego fotelika samochodowego dla starszego dziecka w wieku około 9 miesięcy, wcale nie muszą rezygnować z jakże bezpiecznej opcji wożenia malucha tyłem do kierunku jazdy. Jeśli szukacie wysokiej jakości fotelika samochodowego z opcją wielostopniowego nachylenia, łatwą regulacją pasów oraz zagłówka i głębokimi ściankami obitymi miękkim materiałem, z pewnością będziecie zadowoleni z wyboru modelu Max-WAY 9-25 kg Britax Romer.

Wygodne foteliki samochodowe Britax Romer 9-36 kg

W ofercie sklepów z artykułami dziecięcymi znajdują się również wysokiej jakości foteliki samochodowe montowane przodem do kierunku jazdy, należące do kategorii wagowej 9-36 kg – takie jak np. EVOLVA 1-2-3 Britax Romer, czy ADVANSAFIX M i-Size Britax Romer. Naszym zdaniem dla rodziców ceniących sobie bezpieczeństwo jazdy oraz ponadprzeciętną funkcjonalność odpowiednią decyzją będzie zakup modelu Evolva 1-2-3 z systemem chroniącym podczas uderzeń bocznych i opcją montażu z użyciem pasów bezpieczeństwa, bądź bazy ISOFIX. Jeśli zaś szukacie w foteliku samochodowym jeszcze bardziej innowacyjnych i gwarantujących bezpieczeństwo jazdy rozwiązań, to sugerujemy wam zakup np. modelu ADVASAFIX M i-Size Britax Romer z ochronnym systemem Pivot Link, miękkimi nakładkami na pasach, czy systemem zabezpieczającym okolice brzucha dziecka i dodatkowym pasem Top Tether.

Jeszcze do niedawna panowało przekonanie, że naprawdę dobry jakościowo fotelik samochodowy jest bardzo kosztowny i starcza małemu dziecku zaledwie na kilka miesięcy. Na szczęcie Britax Romer - wiodący producent tego rodzaju akcesoriów dziecięcych udowadnia, że obecnie można korzystać z nowoczesnego, wytrzymałego i bezpiecznego fotelika samochodowego nawet przez długi okres od 9 miesiąca do 4 roku życia dziecka.

Warto zobaczyć: