- Wózki dziecięce
-
Foteliki
- Akcesoria do wózków/fotelików dziecięcych
-
Foteliki według kategorii wagowej
- Fotelik 0-13 kg (od 40 do 86cm)
- Fotelik 0-18 kg ( od 40 do 105 cm)
- Fotelik 0-25 kg ( od 40 do 125 cm)
- Fotelik 0-36 kg (od 40 do 150 cm)
- Fotelik 9-25 kg (od 80 do 125 cm)
- Fotelik 9-36 kg (od 80 do 150 cm)
- Fotelik 15-36 kg (od 100 do 150 cm)
- Fotelik Obrotowy 360' (od 40 do 150 cm)
- Siedziska samochodowe
- Foteliki według producentów
- Łóżeczka
- Krzesełka
- Pojazdy na akumulator
- Zabawki
- Zabawki ogrodowe
- Nowości
- Promocje
- Wyprzedaż
- Spacerówki do 22 kg
- Wózki 3w1 do 2000 zł
- Blog
- Wózki dziecięce
-
Foteliki
-
Fotelik 0-13 kg (od 40 do 86cm)
-
Fotelik 0-18 kg ( od 40 do 105 cm)
-
Fotelik 0-25 kg ( od 40 do 125 cm)
-
Fotelik 0-36 kg (od 40 do 150 cm)
-
Fotelik 9-25 kg (od 80 do 125 cm)
-
Fotelik 9-36 kg (od 80 do 150 cm)
-
Fotelik 15-36 kg (od 100 do 150 cm)
-
Fotelik Obrotowy 360' (od 40 do 150 cm)
-
Siedziska samochodowe
Foteliki według kategorii wagowej -
-
Łóżeczka
-
Krzesełka
-
Pojazdy na akumulator
- Zabawki
-
Zabawki ogrodowe
- Nowości
- Promocje
- Wyprzedaż
- Spacerówki do 22 kg
- Wózki 3w1 do 2000 zł
- Blog
-
Co powinna zawierać wyprawka do szpitala dla mamy oraz dziecka? Odpowiedź znajdziesz tutaj.
2020-04-14 20:36:00Przystępując do kompletowania wyprawki, w pierwszej kolejności warto sprawdzić, czy szpital, w którym chcesz urodzić, zamieścił na swojej stronie internetowej listę artykułów niezbędnych do zabrania. Pakując torbę, warto oddzielić rzeczy maluszka od naszych. Wtedy w razie konieczności łatwiej będzie odszukać potrzebnych rzeczy partnerowi lub personelowi szpitala.
Gdy magiczny czas ciąży zmierza ku końcowi ...
Pytanie, co zabrać do szpitala zaprząta głowę przyszłej mamie na długo przed planowanym terminem. Ze względu na to, że maluch może zechcieć pojawić się na świecie nieco wcześniej warto spakować swoją torbę co najmniej miesiąc przed spodziewanym rozwiązaniem.
Dzięki temu przyszła mama może w spokoju oczekiwać na swoje maleństwo. Wyprawka szpitala powinna obejmować tylko najpotrzebniejsze artykuły dla mamy oraz dziecka.
Pakując torbę, należy umieścić w łatwo dostępnym miejscu dowód osobisty oraz dokumentację medyczną z przebiegu ciąży wraz z wynikami badań.
Zobacz: Wyprawka dla niemowlęcia- wybór miejsca do snu cz. 2
Nie zapomnij także o badaniach, które były przeprowadzane w okresie ciąży. Należą do nich kolejno:
- grupa krwi,
- morfologia,
- GBS
- cytologia,
- USG (najnowsze),
- badanie ogólne moczu,
- antygen HBS,
- WR
- wyniki badań prenatalnych
Wśród produktów dla mamy powinno znaleźć się absolutne minimum:
- kilka sztuk koszul nocnych min. 3,
- szlafrok i skarpetki,
- bielizna poporodowa (biustonosz do karmienia, majteczki siateczkowe)
- wkładki laktacyjne, podkłady na łóżko, podkłady poporodowe
- klapki pod prysznic,
- mała suszarka do włosów
- woda mineralna
- kosmetyki (szampon, żel pod prysznic, pasta do zębów, lanolina na podrażnione brodawki, płyn do higieny intymnej), gumka do włosów, chusteczki nawilżane
Nie pakuj zbędnych rzeczy, które będą niepotrzebnie zajmować miejsce.
Na pewno nie będziesz potrzebowała w tym czasie prostownicy do włosów :)
Koszule nocne powinny być luźne, przystosowane do karmienia piersią. Lepiej sprawdzają się te z krótkim rękawem, gdyż na oddziałach poporodowych jest zazwyczaj bardzo ciepło. Warto zabrać ze sobą szlafrok, gdy zdecydujesz się na spacer po korytarzu, będziesz czuć się komfortowo.
Na początku przygody z karmieniem piersią warto zaopatrzyć się w bezuciskowy bawełniany biustonosz do karmienia. Siateczkowe majtki z wysokim stanem zapobiegną podrażnieniu rany po ewentualnym cesarskim cięciu. Na rynku dostępne są majtki wielorazowe oraz jednorazowe.
Do kosmetyczki spakuj najpotrzebniejsze sprawdzone produkty. To nie jest dobry moment na testowanie nowych kosmetyków mogących uczulić przyszłą mamę.
Dobrym rozwiązaniem jest zakup laktatora. Dzięki temu możesz samodzielnie zdecydować jaki rodzaj wybierzesz. W razie konieczności do szpitala dowiezie ci go mąż. Oddziały szpitalne są zazwyczaj wyposażone w laktatory, ale ich liczba jest niewystarczająca w odniesieniu do potrzeb.
Przeczytaj także: Bezpieczny i zdrowy sen noworodka
Wyprawka dla noworodka
W szpitalną torbę należy spakować także rzeczy dla maleństwa. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest umieszczenie ich w osobnej mniejszej torbie. Dzięki temu łatwo znaleźć potrzebne w danej chwili artykuły. Do szpitala nie powinno się zabierać zbyt wielu ubrań i kocyków, aby nie zabierać szpitalnych bakterii do domu. Po powrocie należy wyprać wszystkie rzeczy w wysokiej temperaturze 90 stopni. Tradycyjnie, ubranka powinno się wcześniej wyprać w odpowiednim proszku dla dzieci oraz wyprasować. Skóra noworodków jest bardzo wrażliwa na podrażnienia.
Oto lista najpotrzebniejszych produktów dla noworodka:
- pieluszki jednorazowe oraz tetrowe,
- ubranka: pajace lub body kopertowe, spodenki
- czapeczka bezszwowa,
- rożek dla dziecka,
- kocyk bawełniany
- kosmetyki dla niemowlaka: krem pod pieluszkę, chusteczki nawilżane
- fotelik samochodowy potrzebny w dniu wyjścia ze szpitala
Polecamy: Kalendarz ciąży 2020
Pieluchy jednorazowe oraz tetrowe to bardzo ważny element wyprawki. Niemowlęta należy przewijać kilka razy dziennie, więc weź ze sobą duży zapas. Można liczyć nawet około dziesięciu sztuk dziennie. Pieluchy tetrowe przydadzą się w czasie karmienia. Na pewno będziesz ich potrzebować.
Pakując ubranka, powinno się mieć na uwadze, że dziecko będzie trzeba przebierać nawet kilka razy w ciągu doby. Zaliczyć można do nich między innymi: koszulki, śpioszki, skarpetki, body, jak i również pajacyki. W torbie przygotowywanej do szpitala dla dziecka powinny znaleźć się 4 sztuki z każdego rodzaju.
Czapeczka bezszwowa chroniąca przed uwieraniem jest niezbędne zaraz po przyjściu bobasa na świat. Utrzymują ona odpowiednią ciepłotę ciała, ale także rękawiczki służą ochronie przed zadrapaniami.
Przygotowanie wszystkich rzeczy wymaga wielu przemyślanych decyzji. Faktem jest, że dla osób nieposiadających doświadczenia w tej materii to nie lada wyzwanie.
Przechodząc dalej, wskazujemy na rożek dla dziecka. Dzięki niemu poczuje się, jakby był w brzuchu matki przez dziewięć miesięcy. Ciepło, przytulnie, a zarazem bezpieczne. Trochę ograniczona przestrzeń nie pozwala dziecku na ekspresyjne ruchy uchwytów. Tak więc tak zwany odruch kamuflażu ciszy wynika ze słabo rozwiniętego, ale wciąż rozwijającego się układu nerwowego. Owinięcie malucha w rożek do spania pomaga również Wam, drodzy rodzice. Łatwiej jest uspokoić zirytowane dziecko. Możesz pomóc mu skuteczniej walczyć z bolesną kolką.
Ręcznik kąpielowy jest niezbędny po wieczornych kąpielach w pierwszych miesiącach życia malucha.
Kosmetyki dla niemowlaka są bardzo ważne. Zalicza się do nich między innymi: ochronne kremy do pupy (dzięki nim zapobiegniemy odparzeniom), mydełko, chusteczki nawilżone.
Wyprawka do szpitala, czyli krótka mapa podsumowania
Nie zapomnij o laktatorze. Jest on bardzo pomocny w momencie nawału pokarmu czy w chwili gdy młoda mama zechce wyjść z domu. Doskonale sprawdzają się elektryczne. Istotne są także butelki do karmienia. Warto jest postawić na te zawierające smoczki antykolkowe. Dzięki temu matka oraz niemowlę uniknie wielu nieprzespanych nocy przez możliwość wystąpienia bolesnej kolki. Warto także zabrać ze sobą smoczek. Droga mamo, w dniu wypisu ze szpitala powinnaś czuć się komfortowo. Przygotuj wcześniej wygodne ubranie, które w dniu wypisu ze szpitala dowiezie Ci mąż. Zadbaj także o ubranko dla dziecka na ten dzień.
Warto zobaczyć:
- Wyprawka dla niemowlęcia - wybór łóżeczka dziecięcego oraz odpowiedniego materaca do łóżeczka.
- Wyprawka dla niemowlęcia- wybór miejsca do snu cz.1
- Bezpieczny i zdrowy sen noworodka