- Wózki dziecięce
-
Foteliki
- Akcesoria do wózków/fotelików dziecięcych
-
Foteliki według kategorii wagowej
- Fotelik 0-13 kg (od 40 do 86cm)
- Fotelik 0-18 kg ( od 40 do 105 cm)
- Fotelik 0-25 kg ( od 40 do 125 cm)
- Fotelik 0-36 kg (od 40 do 150 cm)
- Fotelik 9-25 kg (od 80 do 125 cm)
- Fotelik 9-36 kg (od 80 do 150 cm)
- Fotelik 15-36 kg (od 100 do 150 cm)
- Fotelik Obrotowy 360' (od 40 do 150 cm)
- Siedziska samochodowe
- Foteliki według producentów
- Łóżeczka
- Krzesełka
- Pojazdy na akumulator
- Zabawki
- Zabawki ogrodowe
- Nowości
- Promocje
- Wyprzedaż
- Spacerówki do 22 kg
- Wózki 3w1 do 2000 zł
- Blog
- Wózki dziecięce
-
Foteliki
-
Fotelik 0-13 kg (od 40 do 86cm)
-
Fotelik 0-18 kg ( od 40 do 105 cm)
-
Fotelik 0-25 kg ( od 40 do 125 cm)
-
Fotelik 0-36 kg (od 40 do 150 cm)
-
Fotelik 9-25 kg (od 80 do 125 cm)
-
Fotelik 9-36 kg (od 80 do 150 cm)
-
Fotelik 15-36 kg (od 100 do 150 cm)
-
Fotelik Obrotowy 360' (od 40 do 150 cm)
-
Siedziska samochodowe
Foteliki według kategorii wagowej -
-
Łóżeczka
-
Krzesełka
-
Pojazdy na akumulator
- Zabawki
-
Zabawki ogrodowe
- Nowości
- Promocje
- Wyprzedaż
- Spacerówki do 22 kg
- Wózki 3w1 do 2000 zł
- Blog
-
Dlaczego wybór otulacza niemowlęcego jest tak istotny?
2021-12-29 19:31:00Otulacz, czyli rodzaj delikatnego kocyka, pieluszki czy chusty, to must have każdej wyprawki dla noworodka. Pomoże maluchowi (i jego rodzicom) oswoić trudne pierwsze dni po porodzie, uspokoi i wyciszy dziecko. Jaki otulacz dla noworodka wybrać i na co zwrócić uwagę?
Co to jest otulacz dla noworodka?
Gdy maluch się rodzi, z ciepłego, ciemnego i bezpiecznego miejsca trafia do świata pełnego bodźców, głośnego i chłodnego. Aby złagodzić stres noworodka tuż po porodzie (i aż do 3 miesiąca życia), dziecko spowija się w delikatną i mięciutką tkaninę, czyli otulacz. Maluch czuje się w nim jak w brzuchu mamy – ciepło i komfortowo. Jest owinięty dosyć ciasno, ale ma możliwość zmiany pozycji rączek i nóżek.
Metoda spowijania nowo narodzonych dzieci w kokony jest stara jak świat i spotyka się ją we wszystkich kulturach. Praktykuje się ją także powszechnie w szpitalach położniczych. Najlepszym rozwiązaniem są mięciutkie i przytulne otulacze z naturalnych tkanin, które ogrzewają maluszka, ale nie przegrzewają go.
Otulacz niemowlęcy ma same zalety! Spowity nim noworodek spokojniej śpi w nocy, a dzienne drzemki są dłuższe. Maluchowi łatwiej się uspokoić i zasnąć w nowym miejscu, po stresującym wydarzeniu lub gdy cierpi na kolki i wzdęcia.
Co więcej, otulacz jest sprawdzonym sposobem na tzw. odruch Moro. To naturalne dla dzieci do 3-4 miesiąca życia odruchy nerwowe, które polegają na nagłym wyrzucaniu do góry ramionek i nóżek w trakcie snu. Choć są zupełnie prawidłowe, mogą utrudniać maluszkom spokojny sen. Otulacz pomoże się wyciszyć i da noworodkowi komfort podobny do tego, który pamięta z brzuszka mamy.
Czym różni się otulacz od rożka? Otulacz służy do spowijania i mocno przylega do ciała noworodka. Rożek również pozwala na otulenie maluszka, jest jednak grubszy i sztywniejszy, nie przylega więc do małego ciałka tak dobrze jak otulacz. Z kolei śpiworek zapobiega rozkopaniu się w trakcie snu i jest najbezpieczniejszą formą okrycia dziecka.
źródło: https://titikoko.pl/otulacze-i-pieluszki
Materiały, z których wykonane są otulacze dla dzieci
Otulacz to tkanina, która znajduje się bardzo blisko delikatnej skóry dziecka, niemal tak blisko jak pieluszka. W ciepłe dni bywa w ogóle jedyną, poza pieluszką, warstwą. Dlatego dobierając otulacz, musisz w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na jakość tkaniny, z której jest wykonany.
Najlepiej sprawdzają się otulacze z naturalnych włókien, które są delikatne, przewiewne i nie podrażniają skrajnie wrażliwej skóry noworodka. Najczęściej wybierane produkty to otulacze bambusowe, bawełniane, lniane lub muślinowe.
Bambusowa przędza ma mnóstwo zalet. Największa to utrzymywanie komfortu cieplnego niezależnie od temperatury otoczenia. Co to oznacza? Że w ciepłe dni zapobiega przegrzewaniu, utrzymując temperaturę ok 2°C niższą niż otoczenie. Z kolei w chłodne dni odwrotnie – ogrzewa dziecko, ale nie przegrzewa go, bo pochłania wilgoć i utrzymuje ją z dala od delikatnej skóry maluszka. Poza tym bambusowe otulacze są delikatne i miłe w dotyku.
Częstym wyborem rodziców są też otulacze muślinowe. Muślin to bardzo cienka tkanina bawełniana lub bambusowa o luźno tkanej strukturze, lekka jak mgiełka, ale jednocześnie ciepła i przewiewna. Muślinowy otulacz sprawdzi się zwłaszcza w trakcie ciepłej pory roku – będzie cudownie delikatny, a jednocześnie utrzyma odpowiedni komfort cieplny.
Popularnym materiałem otulaczy jest też bawełna. To naturalna i odpowiednia dla dzieci od pierwszego dnia życia tkanina, która dobrze absorbuje wilgoć i nie pozwala na przegrzanie dziecka.
Może Cię zainteresować: Rożek czy otulacz - co wybrać?
Jaki otulacz wybrać?
Jaki otulacz dla noworodka sprawdzi się najbardziej? Ważne, by kupić taki, który wykonany jest z tkaniny organicznej, wysokogatunkowej, a przede wszystkim z certyfikatem Oeko-Tex, który potwierdza, że materiał jest w 100% bezpieczny dla maluszka.
Większość otulaczy ma postać kwadratowej, szerokiej chusty czy pieluszki, która może też służyć jako kocyk lub mata do leżenia, gdy dzidziuś będzie już starszy. Taki rodzaj uniwersalnego otulacza przyda się także jako dodatkowe okrycie w wózku czy foteliku samochodowym.
Otulacze są wyjątkowo lubiane przez noworodki, a rodzice szybko doceniają ich przydatność. Bardzo możliwe, że w pierwszych dniach i tygodniach życia dziecka otulacza będziesz używać nawet zamiast jednej warstwy ubranka. Dlatego koniecznie wybierz produkt, który będzie bezpieczny dla wrażliwej skóry maluszka i wykonany z tkanin najwyższej jakości.
Najlepsze otulacze znajdziesz w internetowym sklepie z akcesoriami dla dzieci Titi Koko. W ofercie sklepu są otulacze bambusowe, muślinowe, lniane i ze 100% bawełny organicznej, wyłącznie renomowanych i cenionych przez rodziców marek, takich jak BimBla, Samiboo, Aden Anais, My Memi czy Pink No More. Sprawdzą się już od pierwszego dnia życia dziecka, dając mu poczucie bezpieczeństwa, a rodzicom – pomoc w trakcie pierwszych tygodni z maluszkiem.