- Wózki dziecięce
-
Foteliki
- Akcesoria do wózków/fotelików dziecięcych
-
Foteliki według kategorii wagowej
- Fotelik 0-13 kg (od 40 do 86cm)
- Fotelik 0-18 kg ( od 40 do 105 cm)
- Fotelik 0-25 kg ( od 40 do 125 cm)
- Fotelik 0-36 kg (od 40 do 150 cm)
- Fotelik 9-25 kg (od 80 do 125 cm)
- Fotelik 9-36 kg (od 80 do 150 cm)
- Fotelik 15-36 kg (od 100 do 150 cm)
- Fotelik Obrotowy 360' (od 40 do 150 cm)
- Siedziska samochodowe
- Foteliki według producentów
- Łóżeczka
- Krzesełka
- Pojazdy na akumulator
- Zabawki
- Zabawki ogrodowe
- Nowości
- Promocje
- Wyprzedaż
- Spacerówki do 22 kg
- Wózki 3w1 do 2000 zł
- Blog
- Wózki dziecięce
-
Foteliki
-
Fotelik 0-13 kg (od 40 do 86cm)
-
Fotelik 0-18 kg ( od 40 do 105 cm)
-
Fotelik 0-25 kg ( od 40 do 125 cm)
-
Fotelik 0-36 kg (od 40 do 150 cm)
-
Fotelik 9-25 kg (od 80 do 125 cm)
-
Fotelik 9-36 kg (od 80 do 150 cm)
-
Fotelik 15-36 kg (od 100 do 150 cm)
-
Fotelik Obrotowy 360' (od 40 do 150 cm)
-
Siedziska samochodowe
Foteliki według kategorii wagowej -
-
Łóżeczka
-
Krzesełka
-
Pojazdy na akumulator
- Zabawki
-
Zabawki ogrodowe
- Nowości
- Promocje
- Wyprzedaż
- Spacerówki do 22 kg
- Wózki 3w1 do 2000 zł
- Blog
-
Jakie dowody przedstawić przy podwyższeniu alimentów?
2024-08-23 16:54:00Dbanie o dobrobyt dziecka to obowiązek rodziców. Niestety nie zawsze są oni w stanie porozumieć się w kwestii wyznaczenia odpowiedniej kwoty świadczeń alimentacyjnych. Zdarza się, że osoba sprawująca opiekę nad dzieckiem, chcąc zadbać o wsparcie finansowe, musi ubiegać się o podwyższenie alimentów. Żeby sąd rozważył zasadność wniosku, potrzebne są dowody potwierdzające wzrost potrzeb dziecka lub zmianę sytuacji finansowej rodziców.
Podwyższenie alimentów – sprawa rodzinna
Kwestie, które są związane z alimentami, należą do kategorii spraw rodzinnych i są rozpatrywane przez sądy rodzinne. Wniosek o podwyższenie tego rodzaju świadczeń może złożyć każdy z rodziców lub opiekun prawny dziecka. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jak powinien wyglądać tego typu dokument i jakie procedury są przewidziane w tym zakresie, wejdź na stronę GoWork.pl, gdzie znajdziesz przydatne porady z tej dziedziny.
Kiedy można ubiegać się o podwyższenie alimentów?
Jeśli na dziecko są zasądzone alimenty, można ubiegać się o ich podwyższenie w określonych sytuacjach. Zalicza się do nich m.in.:
-
Wzrost kosztów utrzymania dziecka – potrzeby dziecka rosną i się zmieniają, co może być związane z inwestycją w edukację – opłacaniem korepetycji, zakupem pomocy naukowych, finansowaniem wycieczek szkolnych, ale też w przypadku starszych dzieci kursów i szkoleń. Wraz z wiekiem wydatki mogą ulegać zmianie – zajęcia pozalekcyjne i hobby również obciążają budżet.
-
Zmiana sytuacji finansowej rodziców – podwyższenie dochodów osoby płacącej alimenty. Jeśli matka lub ojciec, którzy są zobowiązani do opłacania świadczenia alimentacyjnego, zaczynają zarabiać więcej, mogą zapewnić lepsze warunki bytowe potomstwu. Również jeśli rodzic, przy którym jest dziecko, znajduje się w trudnej sytuacji finansowej, także może wnioskować o podwyższenie alimentów, jeśli odpowiednio uargumentuje swoją sytuację i przedstawi wymagane dowody.
-
Problemy zdrowotne dziecka – gdy u dziecka pojawiają się problemy zdrowotne wymagające stałej opieki medycznej, rehabilitacji, zakupu leków lub specjalistycznego sprzętu, wydatki rodzica mogą znacznie wzrosnąć.
-
Inne okoliczności wpływające na większe potrzeby finansowe, jak np. inflacja lub wyjazd dziecka na studia do innego miasta.
Osoby, które nie są pewne, czy ich sytuacja kwalifikuje się do złożenia wniosku o podwyższenie alimentów i potrzebują dodatkowego wsparcia w tym obszarze, mogą skorzystać z porad prawników specjalizujących się w sprawach rodzinnych.
Jakie dowody przedstawić w sądzie?
Żeby sąd mógł rozpatrzyć sprawę rodzinną o zmianę kwoty alimentów, niezbędne są zasadne argumenty, jak np.:
Dowody na wzrost potrzeb dziecka, czyli faktury i rachunki potwierdzające codzienne wydatki na dziecko, a także koszty edukacji i rozwoju pasji – zaświadczenia z placówek edukacyjnych, potwierdzenia zakupu książek, pomocy naukowych, czy też kupna odzieży, jak i również wydatki na transport – dowożenie dziecka do przedszkola, szkoły lub na zajęcia dodatkowe.
Dokumenty związane z leczeniem dziecka – dokumentacja medyczna, orzeczenia lekarskie, recepty i rachunki za leczenie, leki, zabiegi i sprzęt medyczny, a także dokumenty potwierdzające koszty rehabilitacji.
Dowody dotyczące zmian w sytuacji życiowej rodzica płacącego alimenty – w przypadku pogorszenia się sytuacji finansowej osoby, która wychowuje dziecko, jest to zaświadczenie o zarobkach lub o utracie pracy, aktualny wykaz rachunków i opłat. Można też wskazać na wzrost pensji osoby uprawnionej do opłacania świadczeń. Czasem wymagane są zeznania świadków.