• Kategorie
  • Filtry
  • Ochraniacze do łóżeczka

Ochraniacze do łóżeczka dziecięcego - potrzebne są czy nie?

Każdy, kto miał styczność z ochraniaczami do łóżeczka dziecięcego, zgodzi się ze mną, że to bardzo dekoracyjny dodatek. Tylko czy faktycznie potrzebny? Sprawdzamy!

Ochraniacze do łóżeczka – czym są i do czego służą?

Łóżeczka to podstawowe akcesorium, które musi się znaleźć w pokoju malucha. To właśnie w łóżeczku nowo narodzone dziecko będzie spędzało większość swojego czasu, dlatego też musi być wygodne, jak i bezpieczne. Właśnie w tym celu powstały ochraniacze do łóżeczka dziecięcego, które bardzo często dodawane są do zestawów pościeli, ale nie zawsze. Można je również nabyć osobno. Ochraniacze umieszcza się po wewnętrznej stronie łóżeczka, a dokładniej mówiąc – na szczebelkach. 

Tego typu produkty mają za zadanie zabezpieczyć dziecko przed urazami czy uderzeniami. Wszystko dlatego, że łóżeczka wyposażone są w szczebelki, które stanowią zagrożenie dla malucha. Dziecko może w nie włożyć rączki lub nóżki, a co gorsza, nawet złamać sobie kończyny lub udusić się, gdy między szczebelki włoży główkę. Jednak warto wspomnieć, że tego typu przypadki to już przeszłość, bo producenci oferują łóżeczka ze szczebelkami umieszczonymi w takich odległościach, które stały się o wiele bezpieczniejsze.  

Ochraniacze do łóżeczka – kupować czy nie?

Co więc robić? Kupować ochraniacze do łóżeczka malucha czy też lepiej z nich zrezygnować? Bez wątpienia ochraniacze stanowią ciekawy element dekoracyjny dziecięcego łóżeczka, jak i całej sypialni. Zwłaszcza że można je dopasować do pozostałych elementów pościeli dziecięcej, ale nie tylko, czasami wyprawka jest od razu w nie wyposażona, więc za jednym razem możemy skompletować całość, jednak to, czy ostatecznie zdecydujemy się na ochraniacze do łóżeczka pikowane, zależy wyłącznie od nas. 

Warto wziąć pod uwagę wszystkie mocne strony tego rozwiązania, jak i słabe, a następnie podjąć ostateczną decyzję. Na pewno tego typu produkty są w stanie pomóc nam zabezpieczyć malucha, ale tylko wtedy, gdy zostaną odpowiednio dobrane. Dlatego gdy zdecydujemy się wyposażyć łóżeczko w ochraniacze,  niech to nie będzie przypadkowy zakup, lecz bardzo dokładnie przemyślany, a wtedy ochraniacz będzie w stanie spełnić powierzone mu zadanie.

Ochraniacze do łóżeczka dziecięcego – jaki wybrać?

Jeśli już zdecydujemy się na ochraniacz do łóżeczka malucha, to jak wybrać ten odpowiedni? O ile wybór wzoru i koloru to indywidualna sprawa, to materiał, z którego został wyprodukowany, już nie. Interesować nas powinny tylko bawełniane ochraniacze do łóżeczka, ponieważ jest materiał naturalny, oddychający, więc mające z nim kontakt dziecko będzie przebywało w komfortowych warunkach. 

To jednak nie wszystko, ochraniacze należy zawsze dopasować rozmiarem do łóżeczka – ochraniacz powinien być dopasowany do całkowitego obwodu łóżeczka, mierzonego od jego wewnętrznej strony. Poza tym ochraniacz powinien być wyposażony w zatrzaski bądź sznureczki, które pozwolą go przymocować odpowiednio do szczebelków.